Sztuczna inteligencja w endoskopii

Sztuczna inteligencja w endoskopii

Endoskopia to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Poprawa wykrywalności  wczesnych zmian nowotworowych stanowi jedno z głównych wyzwań endoskopii w ostatnich latach. Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym rakiem pod względem liczby przypadków, a także drugą najczęstszą przyczyną śmierci z powodu raka.

Firma Fujifilm nieustannie pracuje nad rozwojem technologii przetwarzania obrazu. Udało się jej opracować metodę barwienia modyfikowanym światłem LED takich jak LCI i BLI, wykorzystujące określone długości fali światła do wczesnego wykrywania i charakteryzowania raka. Dlatego mamy ogromną przyjemność poinformować, iż od marca bieżącego roku posiadamy w naszej ofercie zestaw sztucznej inteligencji pod nazwą CAD EYE (EX-1). Dedykowany jest do rozpoznawania i klasyfikacji zmian w endoskopii przewodu pokarmowego.

 CAD EYE wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji w medycynie autorstwa Fujifilm – REiLI. Innowacyjny system CAD EYE  automatycznie wykrywa najmniejsze zmiany polipowate i dokonuje wstępnej ich klasyfikacji. ,,CAD EYE został dostosowany do potrzeb wykrywania zmian, jest kompatybilny z najnowszym osiągnięciem – systemem ELUXEO. Jest przyjazny dla użytkownika, prosty i intuicyjny w obsłudze, co sprawia, że jest doskonałym i skutecznym narzędziem, mającym na celu poprawę wykrywania zmian w kolonoskopii na poziomie eksperckim. ” – mówi Takemasa Kojima, wiceprezes FUJIFILM Europe GmbH, szef sprzedaży i marketingu endoskopii System.

Fujifilm pracuje nad opracowaniem unikalnej kolekcji technologii przetwarzania obrazu i nadal rozwija praktyczne zastosowanie technologii sztucznej inteligencji, aby dostarczać szeroką gamę produktów i usług, które spełniają potrzeby medycyny pierwszej linii w różnych dziedzinach. Przyczyniając się tym samym do doskonalenia diagnostyki, poprawy jakości opieki medycznej oraz utrzymania i wzmocnienia zdrowia ludzi.

Nowość

This will close in 0 seconds