Serwis i naprawa endoskopów

Serwis i naprawa endoskopów

Endoskopia giętka  w nowoczesnej medycynie jest co raz częściej wykorzystywana do diagnostyki oraz leczenia. Łatwiejszy dostęp do procedur i zabiegów endoskopowych powoduje, iż  endoskopy są intensywniej eksploatowane. To wszystko sprawia, że serwis tych urządzeń ma do spełnienia ważną rolę. Okresowe przeglądy sprzętu endoskopowego pozwalają utrzymać aparaturę sprawną i zapobiec jej ewentualnym awariom.

Jakie urządzenia zalicza się do sprzętów endoskopowych?

Urządzenia, które muszą być poddawane okresowym przeglądom technicznym to:

  • Endoskopy giętkie: videogastroskopy, videokolonoskopy, videobronchoskopy, videoduodenoskopy, videoenteroskopy, videolaryngoskopy, videogastroskopy ultrasonograficzne, videobronchoskopy ultrasonograficzne,
  • Procesory obrazu video oraz ultrasonograficzne,
  • Myjnie endoskopowe;
  • Szafy endoskopowe;
  • Urządzenia peryferyjne takie jak: monitory, wózki endoskopowe, insuflatory CO2, pompy do enteroskopii, pompy płuczące, ssaki

Wszystkie placówki, które posiadają pracownię endoskopową zobowiązane są dopilnować, aby posiadany sprzęt przeszedł przegląd techniczny w uprawnionym do tego serwisie.  Przeglądy te powinny być wykonywane zarówno w czasie gwarancji jak i po jej upływie.

Takie usługi serwisowe oferuje firma ENDOELEKTRONIK.PL , która jest jedynym autoryzowanym serwisem japońskiego sprzętu endoskopowego marki FUJIFILM w Polsce. Firma posiada też autoryzację do serwisu myjni i szaf endoskopowych koreańskiego producenta CHOYANG Medical Industry LTD.

Zakres serwisu urządzeń endoskopowych

Zakres serwisowania urządzeń endoskopowych można podzielić na trzy kategorie:

  • Przeglądy okresowe stanu technicznego
  • Konserwacje
  • Naprawy

W pierwszym przypadku mowa o weryfikacji sprawności sprzętu medycznego, co wpływa na wydłużenie żywotność aparatury.

Konserwacja to szereg działań serwisowych, które mają za zadanie wymianę zużywalnych elementów i utrzymanie w sprawności sprzętu. Ważne  jest wtedy ustawianie prawidłowych parametrów oraz kalibracja urządzenia.

Naprawy przeprowadzane są w przypadku występowania  uszkodzeń. Często wymagają wymiany określonych podzespołów i przywrócenia do sprawności urządzenia, na bazie oryginalnych części.

Jeśli chodzi o zakres prac przeglądowych, konserwacyjnych i naprawy oferujemy pełen wachlarz usług. Firma jest w stanie w oparciu o najwyższe standardy oraz oryginalne części, przeprowadzić wszystkie wyżej wymienione czynności i zagwarantować klientom pełną obsługę serwisową w zakresie endoskopii.

Zaufany serwis endoskopów medycznych

Serwis sprzętu medycznego wymaga doświadczenia, wiedzy oraz dostępu do technologii producenta. Zajmujemy się naprawą endoskopów marki FUJIFILM od 30 lat. Nasi serwisanci doskonale znają konstrukcję urządzeń, dzięki czemu skutecznie diagnozują usterki.

Skontaktuj się z nami, żeby ustalić szczegóły współpracy.