Enteroskopia w diagnostyce chorób jelita cienkiego

Enteroskopia w diagnostyce chorób jelita cienkiego

Enteroskopia to nowoczesny zabieg, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę chorób jelita cienkiego. Czym dokładnie jest to badanie i jaką metodą może zostać ono wykonane?

Co to jest enteroskopia?

Enteroskopia to jedno z badań endoskopowych, które pozwala na przeprowadzenie wnikliwej diagnostyki jelita cienkiego. Podczas takiego zabiegu można równocześnie pobrać fragment tkanki do dalszej analizy.

W medycynie enteroskopia jest stosowana dopiero od 20 lat. To jedyne badanie, które daje szansę na dokładną ocenę całego jelita cienkiego.

Jak przebiega enteroskopia?

Wyróżnia się trzy metody przeprowadzania badania:

  • enteroskopię jednobalonową
  • enteroskopię dwubalonową
  • enteroskopię spiralną

Zabieg jest wykonywany przy użyciu endoskopu zwanego enteroskopem, którego długość przekracza 2 metry. Te nowoczesne urządzenia dają szansę na uzyskanie wysokiej jakości obrazu w czasie rzeczywistym, co  umożliwia pełną diagnostykę układu pokarmowego.

Na czym polega enteroskopia dwubalonowa?

Firma Fujifilm wprowadziła na rynek enteroskopię dwubalonową. To prawdziwy przełom w diagnostyce i leczeniu chorób układu pokarmowego. Do tej pory było to miejsce niedostępne dla znanych metod. Jest ona bardzo bezpieczną i precyzyjną metodą diagnostyki jelita cienkiego.  Enteroskop dwubalonowy jest giętki i wyposażony w dwa balony napełniane powietrzem. Jeden z nich znajduje się na końcówce urządzenia, drugi umieszczony za tubą wykorzystywany jest przy wycofywaniu enteroskopu. Zaprojektowany jest w sposób, który zapobiega tworzeniu się pętli w jelicie cienkim. Całość nadzoruje specjalistyczna pompa. Najnowsze enteroskopy firmy Fujifilm  charakteryzują się najwyższej jakości obrazowaniem  oraz najszerszym kanałem roboczym 3,2 mm.  Tak dobre parametry enteroskopu EN-580T gwarantują pełne spektrum zastosowań terapeutycznych, przy najwyższej jakości obrazu. Firma Endoelektronik jest wyłącznym dystrybutorem endoskopów medycznych japońskiej marki w Polsce. Masz pytania? Napisz do nas.